Podhledové osvětlení

image

ELite pásky mohoy být použity i do jakýchkoliv sádrokartonových podhledů či polic.

Instalace světelných LED pásků v sádrokartonovém podhledu

Použití v automobilech

image

Použité mohou být v interiéru i v exteriéru automobilů.

Dekorační podsvětlení

image

Panel podsvícený pomocí eLite pásků působí jako nepřehlédnutelný výtvarný prvek.

Instalace světelných LED pásků v soláriu

Signmaking

image

Široké využití k reklamním učelům, např. podsvěcování cedulí, nápisů apod.

Co je LED pásek?

LED pásky eLite jsou samolepící ohebné silikonové pásky se zalitými LED diodami a napájecí a ovládací elektronikou. LED světelné zdroje jsou dodávány zpravidla v provedení SMD. Flexibilní provedení pásků, nízká hmotnost, vysoká svítivost a minimální nároky na energie umožňují využití pásků pro osvětlení v netradičních místech či prostorách, kde není možné použít klasická konvenční svítidla. LED světelné pásky eLite jsou dodávány ve dvou šířkách 8 a 10mm, v různých barevných a typových provedeních. V nabídce najdete širokou paletu produktů od základních typů pro pevné instalace v interiéru až po vodotěsné modely, které mohou být díky vysoké třídě krytí IP67 trvale za provozu ponořeny v kapalině.
Pásky je třeba vždy lepit na podložku, která bude zabezpečovat dostatečné chlazení pásku (hliník, kov nebo sklo).

Jak stříhat LED pásek?
LED světelné pásky je možné zkracovat či naopak vzájemně propojovat. U sériového zapojení je třeba použít shodný typ pásky se stejnými světelnými zdroji a se stejným napájecím napětím. Při zkracování pásků je třeba ostrým nástrojem (nůžky, nůž, štípačky apod.) rozdělit pásek v označeném místě, kde jsou napájecí piny. Ty slouží pro napájení oddělené části pásku, případně pro napojení na další. Vzdálenost mezi místy pro možné oddělení se pohybuje mezi 5 a 10cm dle konkrétního typu.

Jak nalepit LED pásek?
Všechny LED pásky eLite jsou opatřeny profesionální lepící páskou 3M, která skvěle a trvale přilne ke každému hladkému a odmaštěnému povrchu. Při instalaci stačí odlepit ochrannou fólii na zadní straně pásku a požadovanou délku nalepit na místo instalace. Pásky skvěle drží prakticky na každém hladkém podkladu od dřeva a kovů až po plasty a keramiku. Přilnavost je naopak minimální u porézních podkladů (např. u zdiva, neopracovaných a nehlazených materiálů apod.).

Jak připojit LED pásek ke zdroji?
Každý LED pásek eLite je vybaven v označených místech a na krajích napájecími piny, které slouží pro pevné připojení vodiče. Prodávané 5m role jsou osazeny z výroby záslepkou a zataveným napájecím vodičem, což usnadňuje instalaci při použití celé délky bez nutnosti zkracování či nastavování. Při zkracování pásků a pájení vodičů uživatelem doporučujeme spoje vždy důkladně zaizolovat (např. pomocí silikonu). V případě zakoupení pásků v našem e-shopu či na vzorkové prodejně Vám může, na vyžádání úpravu pásků, jejich napájení či napojení, provést naše servisní středisko.

image
 
image
 
image
 
image